Prečo minijasličky?

Autor: Dušana Pastuchová | 24.11.2013 o 9:22 | (upravené 24.11.2013 o 9:29) Karma článku: 3,15 | Prečítané:  490x

Pokiaľ si prečítate články na internete rozoberajúce problematiku detských jasličiek, väčšinou Vás upozornia na dva hlavné problémy. Prvým je prínos pre dieťatko pokiaľ zostáva v bezpečí rodiny počas prvých troch rokov života a upozorňujú tiež na problém zvýšenej chorobnosti detí po umiestnení do jasličiek. Ako teda ponúknuť kvalitnú opateru detičkám, pokiaľ z akéhokoľvek dôvodu, mamička musí na niekoľko hodín z rodinného kolotoča vybehnúť za prácou alebo inými povinnosťami?

Vo mne kvalitnú alternatívu vždy vzbudzovala domáca opatera – dať detičkám všetko to, čo by dostali doma, alebo aspoň kvalitne alternovať túto opateru do najvyššej možnej miery. Bezpečie bude zabezpečené rodinným prostredím, dieťatko prejde len – z domu – do svojho druhého domu „domova“. Venovať sa mu bude stabilný malý tím. Strava sa bude pripravovať doma, ako by to robila aj jeho mama. Riziko chorobnosti bude znížené malým stabilným kolektívom detí. Opatrovateľka bude mať možnosť prihliadať aj na osobitosti starostlivosti o jednotlivé deti a vychádzať im v ústrety v ich individuálnych potrebách. Tak som si odpovedala aj na dve najväčšie riziká, o ktorých hovoria detskí lekári.

Táto predstava mne blízkej formy starostlivosti viedla k myšlienke založenia vlastných minijasličiek. Názor mini, ktorý nesie znamená, že do opatery bude prijatý len veľmi obmedzený počet detí – maximálne päť. O detičky sa budú starať dve opatrovateľky. V prvých mesiacoch sme sa rozhodli prijať iba tri detičky, z hľadiska rozbiehania sa a zlaďovania práce. Sídlime v starom meste, blízko Mýtnej ulice. Túto polohu v centre určite ocení väčšina rodičov. Pre detičky sme pripravili veľkú izbu s rozlohou 50m2, novozariadenú, plnú zaujímavých hračiek a montessori „pracovničku“. Na vychádzky budeme chodiť denne, zastaví nás jedine veľmi nepriaznivé počasie. Na presuny už netrpezlivo čakajú dva nové tátoše – dvojkočíky. K dispozícii máme niekoľko dvorov na okolí – Račianske mýto, Ihrisko Nová Mýtna, Medickú a Prezidentskú záhradu. Radi by sme podnikli aj dlhšie výpravy, napríklad do Horského parku. Stravu budeme zabezpečovať sami, bude pripravovaná doma. Ponúknuť by sme chceli nielen montessori aktivity, ale aj základy anglického jazyka a pohybové aktivity. 

Rodičom poskytujeme asistenciu a potvrdenie pri vybavovaní príspevku na starostlivosť o dieťa. Rodič takto môže od Úradu práce získať sumu až do výšky 230 eur na úhradu poplatku za naše jasličky. Ďalšie informácie o garantovi starostlivosti, ako aj referencie od rodičov si môžete prečítať cez moje Linked in konto: http://www.linkedin.com/profile/view?id=60747974&trk=nav_responsive_tab_profile

Pre podrobnejšie informácie nás prosím kontaktujte telefonicky 0948030916, prípadne emailom minidomko@gmail.com. Budeme sa tešiť na Vašu návštevu. Prvé detičky sme schopní prijať už od polovice novembra, počet miest na zatiaľ limitovaný na tri. Ďalšie detičky budú potom priebežne prijaté na jar.

Mgr. Dušana Pastuchová
Minijasličky Domko

https://www.facebook.com/minijaslickydomko

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?